KALENDARZE
Kalendarze Pergameny to edycje wyjątkowe, nadające temu produktowi nowe znaczenie i niejako wyższy wymiar. Wprawdzie nie mają zdolności zatrzymywania czasu, jednak skutecznie zatrzymują na sobie wzrok i uwagę. Zdobią wnętrza unikatową, urzekającą formą i skłaniającą do refleksji treścią.
Grafika kalendarzy drukowana jest na wysokiej klasy papierze ozdobnym o fakturze papieru czerpanego. Dla wzmocnienia i zabezpieczenia arkusza wydruki pokryte są obustronnie specjalnym pergaminatem. Oprawę terminarzy stanowią wsunięte w nitowane rękawy drewniane drążki z ozdobnymi końcówkami, do których specjalnym węzłem przymocowany jest ozdoby sznurek służący zawieszaniu publikacji na ścianie. Boki papieru są efektownie poszarpane niczym dotknięte zębem czasu zwoje starodruków. Na dole kalendarza podwieszona jest pieczęć nawiązująca do tradycji sygnowania tym sposobem ważnych dokumentów. Do transportu publikację zwijamy w praktyczny rulon.
Kalendarze naszego wydawnictwa są oryginalnym i skutecznym nośnikiem reklamy wizualnej. Wykorzystując produkty stokowe lub projektując nowe, wykonamy dla Państwa prestiżową, niebanalną reklamę firmy lub ujmujący, osobisty prezent.
Zapraszamy do obejrzenia naszych kalendarzy w zakładce „z dawnych lat”. Przedstawiamy tam kolekcję kalendarzy z lat minionych niebędącą bezpośrednio w aktualnej ofercie. Pragniemy w ten sposób przedstawić nasz bogaty i oryginalny dorobek wydawniczy.
-
Publikacja z roku 2023 to kalendarz wpisany tematycznie w naszą misję wydawniczą, którą jest promocja Polski, jej piękna, historii i tradycji. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2012 należy do seri tematycznej Zamki i Pałace Polski, która liczy obecnie osiem wydań kalendarzy promujących piękno polskiej architektury zamkowej i pałacowej w kraju i poza jego granicami. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2013 należy do seri tematycznej Zamki i Pałace Polski, która liczy obecnie osiem wydań kalendarzy promujących piękno polskiej architektury zamkowej i pałacowej w kraju i poza jego granicami. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2018 należy do seri tematycznej Zamki i Pałace Polski, która liczy obecnie osiem wydań kalendarzy promujących piękno polskiej architektury zamkowej i pałacowej w kraju i poza jego granicami. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2015 należy do seri tematycznej Zamki i Pałace Polski, która liczy obecnie osiem wydań kalendarzy promujących piękno polskiej architektury zamkowej i pałacowej w kraju i poza jego granicami. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2019 należy do seri tematycznej Zamki i Pałace Polski, która liczy obecnie osiem wydań kalendarzy promujących piękno polskiej architektury zamkowej i pałacowej w kraju i poza jego granicami. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2020 należy do seri tematycznej Zamki i Pałace Polski, która liczy obecnie osiem wydań kalendarzy promujących piękno polskiej architektury zamkowej i pałacowej w kraju i poza jego granicami. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2021 należy do seri tematycznej Zamki i Pałace Polski, która liczy obecnie osiem wydań kalendarzy promujących piękno polskiej architektury zamkowej i pałacowej w kraju i poza jego granicami. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2022 należy do seri tematycznej Zamki i Pałace Polski, która liczy obecnie osiem wydań kalendarzy promujących piękno polskiej architektury zamkowej i pałacowej w kraju i poza jego granicami. Obrazy malowane przez artystę Marka Michnę ukazują zarówno znane jak i mniej znane a zasługujące na odkrycie obiekty.
-
Publikacja z roku 2010 przedstawia postacie dwunastu apostołów, uczniów Jezusa.
-
Publikacja z roku 2011 zawiera stylizowane ryciny przedstawiające dawne rzemiosła i zawody.
-
Publikacja z roku 2011 przedstawia wielkich polskich odkrywców i podróżników.Opisujemy w niej między innymi mało znaną postać polskiego orientalisty, jezuity Michała Boyma (ur. w 1612 lub 1614 we Lwowie, zm. 22 sierpnia 1659 w Guangxi). Michał Piotr Boym był misjonarzem w Chinach, był także przyrodnikiem, kartografem, jednym z pierwszych europejskich sinologów, propagatorem, chińskiej medycyny w Europie oraz posłem do papieża władcy z Południowej dynastii Ming, cesarza Yongli, którego ochrzcił,.