PLANSZE I ZWOJE EDUKACYJNE
W dobie wypierania tradycyjnych pomocy dydaktycznych przez formy elektroniczne, plansze ścienne pozbawione wirtualnej ulotności pozostają wciąż niezastąpionym kanonem trwałego przekazu wizualnego. Wydawane przez nas publikacje edukacyjne dedykowane są wszystkim odbiorcom, bo jak mówi mądre przysłowie, na naukę nigdy nie jest za późno. Nie mniej szczególną troską otaczamy w swej edukacyjnej misji młodzież szkolną. Czynimy tak w myśl wypowiedzianej przed wiekami przez Jana Zamoyskiego maksymy „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”
SZANOWNI KLIENCI
Jeżeli w naszych zasobach nie znajdziecie poszukiwanej planszy, napiszcie do nas maila lub przedzwońcie, a wykonamy interesującą Was publikację. Państwa sugestie są ważną inspiracją naszych działań i kreacji.
-
Zbiór praw człowieka i zasad ich stosowania uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 217/III A w dniu 10 grudnia 1948 roku w Paryżu. W następstwie tego historycznego wydarzenia Zgromadzenie Ogólne wezwało państwa członkowskie do opublikowania tekstu Deklaracji i do „spowodowania, aby Deklaracja była rozpowszechniana, pokazywana, czytana i objaśniana przede wszystkim w szkołach i innych instytucjach oświatowych, wszędzie bez względu na status polityczny kraju lub terytorium”. Dla ułatwienia dostępu jak największej liczbie osób treść Deklaracji jest przekładana na różne języki świata. Witryna WWW ONZ zawiera 553 wersje językowe.
-
Powstanie Styczniowe (1863-1864) było jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Było to powstanie narodowe przeciwko rosyjskiej okupacji, które wybuchło w wyniku długoletniego ciemiężenia Polaków przez carat. Powstanie styczniowe – rozpoczęło się 22 stycznia 1863 w Królestwie Polskim po ogłoszeniu Manifestu w Warszawie przez Tymczasowy Rząd Narodowy i 1 lutego 1863 na historycznej Litwie, trwało do jesieni 1864 r. Zasięgiem swym objęło ziemie zaboru rosyjskiego, tj. Królestwo Polskie i ziemie zabrane, zyskując także szerokie poparcie wśród ludności litewskiej i częściowe pośród białoruskiej. Było największym i najdłużej trwającym polskim powstaniem narodowym, spotkało się z poparciem międzynarodowej opinii publicznej. Miało charakter wojny partyzanckiej, w której stoczono ok. 1200 bitew i potyczek. Przez oddziały powstania styczniowego przewinęło się około 200 tys. osób, zarówno z rodzin szlacheckich, jak też w mniejszym stopniu z chłopstwa i mieszczaństwa. Na Litwie właściwej, Żmudzi i zachodniej Białorusi zryw przybrał charakter masowy, angażując nie tylko Polaków, lecz również Litwinów i część Białorusinów. Natomiast na pozostałych terenach ziem zabranych (Inflanty polskie, wschodnia Białoruś, Ukraina) powstanie zostało obojętnie lub wrogo przyjęte przez ludność łotewską, białoruską i ukraińską.(Wiki)
-
Plansza edukacyjna Uczeń Naszej Szkoły przedstawia wzorce dobrych cech, postaw i zachowań ucznia.
-
Plansza edukacyjna dedykowana młodemu pokoleniu, dla którego tragiczny okres Stanu wojennego jest na szczęście tylko niedoświadczonym epizodem w historii naszego kraju. W czytelny i sugestywny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia tamtego czasu.
-
Plansza ukazuje wybór przemyśleń z pism wybitnego pedagoga Janusza Korczaka. Autor w formie oryginalnej, kierowanej do rodziców i wychowawców prośby dziecka wyraża jego potrzeby, pragnienia, rozterki. Ujmujący tekst skłania do refleksji nad naszym stosunkiem do dzieci i uwrażliwia na ich potrzeby.
-
Plansza edukacyjna wydana dla upamiętnienia Powstania warszawskiego.
-
Plansza żywieniowa Mistrzowie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej to słowno-graficzne zobrazowanie zasad zdrowego żywienia. Jest to nowatorski schemat, który grupuje produkty żywnościowe i przedstawia je w układzie podium sportowego z bardzo czytelnym podziałem wartościującym. W odróżnieniu od popularnego, ale mało sugestywnego dla młodych ludzi schematu piramidy żywieniowej, nasza autorska plansza w zabawny i czytelny sposób przedstawia na pierwszym i odpowiednio kolejnych miejscach podium produkty najzdrowsze. Potrawy niezdrowe czy wręcz szkodliwe umieszczono wymownie na śmietniku. Dopełnieniem przekazu graficznego jest dziesięć esencjonalnych zasad zdrowego żywienia umieszczonych w górnej części publikacji.
-
Plansza edukacyjna poświęcona wielkiemu malarzowi i patriocie Janowi Matejce. Przedstawiono na niej krótką notę biograficzną, kalendarium życia artysty a także ciekawostki biograficzne . W bocznych ramkach ukazano najsłynniejsze obrazy malarza ilustrujące największe wydarzenia z historii Polski.