ZWOJE STYLIZOWANE – PUBLIKACJE AKCYDENSOWE
Zwoje stylizowane to publikacje o bardzo uniwersalnym charakterze i treści. Wydajemy je głównie w postaci wydawnictw ściennych, które są naszym znakiem rozpoznawczym i specjalnością. Zwoje te, jak mało która forma edytorska, pozwalają popularyzować i wizualizować krótkie utwory literackie, poezje, myśli, archiwalia, dzieła sztuki. Dzięki oryginalnej oprawie mogą zaistnieć bezpośrednio w otaczającej nas przestrzeni i oddziaływać swą treścią. Część z nich opatrzona jest lakową pieczęcią – unikatowym wyróżnikiem naszych publikacji. Po latach stosowania klasycznej formy zwoju nawijanego na drewniane wałki wprowadzamy kolejną innowację. Są to zwoje w oprawie ceramicznej, które łączą piękno słowa ilustrowanego z urodą majolik mieniących się krystalicznymi kolorami natury. Ceramiczne oprawy-zawieszki naszych publikacji są rozwiązaniem nowatorskim, choć przecież ich komponenty (ceramika i papier) są znane od tysięcy lat. Wykonujemy je metodą rękodzielniczą. Proponujemy Państwu do wyboru kilka bazowych wzorów kolorystycznych zawieszek, czasowo tylko publikacji o szerokości 30 cm. Każda publikacja tej szerokości dostępna w wersji klasycznej na wałkach może być na życzenie klienta wykonana w oprawie ceramicznej.
Publikacje wydane w formie stylizowanych zwojów możemy wykonać w różnych wersjach językowych według dostarczonego tekstu lub w wolnym tłumaczeniu.
-
Żeglugą jest życie Zwój marynistyczny z wierszem greckiego poety Palladas’a (gr. Παλλαδᾶς), który żył w IV w.n.e., pochodził z Aleksandrii w Egipcie. Dzisiaj poeta znany jest z epigramatów zachowanych w Antologii Greckiej (Anthologia graeca).
-
Dyplom potwierdzający mianowanie na pierwszy stopień oficerski w Wojsku Polskim. Nasza oferta to uwspółcześniona, kolorowa wersja przedwojennego dokumentu zwanego patentem oficerskim wykonana według monochromatycznego projektu prof. Jana Wojnarskiego. Mianowanie na stopień oficerski stanowi element ceremoniału wojskowego, nawiązującego do średniowiecznej tradycji rycerskiej – pasowania na rycerza. Stopień ten nadaje w Polsce Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej.
. Oryginalny dawny patent podpisywany był przez Ministra Spraw Wojskowych i prezydenta Rzeczypospolitej, a za życia Józefa Piłsudskiego podpisywał go również sam marszałek. Tekst przedwojennego patentu był następujący: Na wniosek Ministra Spraw Woiskowych, swierdzajacy, iż Pan (Imię i nazwisko oficera) posiada przygotowanie wojskowe i zalety właściwe powołaniu oficera, oraz mając przeświadczenie, że wszędzie i zawsze okaże się godnym stopnia oficerskiego i gotów będzie wszystko poświęcić KU DOBRU i GHWALE OICZYZNY Mianuję go podporucznikiem w korpusie oficerów (nazwa właściwego korpusu) ze starszeństwem od dnia 15–sierpnia 1934 roku z kolejnością .....(właściwy numer kolejności).
Warszawa dnia 11 sierpnia 1934 roku
Minister Spraw Wojskowych Prezydent Rzeczypospolitej