ZWOJE STYLIZOWANE – PUBLIKACJE AKCYDENSOWE
Zwoje stylizowane to publikacje o bardzo uniwersalnym charakterze i treści. Wydajemy je głównie w postaci wydawnictw ściennych, które są naszym znakiem rozpoznawczym i specjalnością. Zwoje te, jak mało która forma edytorska, pozwalają popularyzować i wizualizować krótkie utwory literackie, poezje, myśli, archiwalia, dzieła sztuki. Dzięki oryginalnej oprawie mogą zaistnieć bezpośrednio w otaczającej nas przestrzeni i oddziaływać swą treścią. Część z nich opatrzona jest lakową pieczęcią – unikatowym wyróżnikiem naszych publikacji. Po latach stosowania klasycznej formy zwoju nawijanego na drewniane wałki wprowadzamy kolejną innowację. Są to zwoje w oprawie ceramicznej, które łączą piękno słowa ilustrowanego z urodą majolik mieniących się krystalicznymi kolorami natury. Ceramiczne oprawy-zawieszki naszych publikacji są rozwiązaniem nowatorskim, choć przecież ich komponenty (ceramika i papier) są znane od tysięcy lat. Wykonujemy je metodą rękodzielniczą. Proponujemy Państwu do wyboru kilka bazowych wzorów kolorystycznych zawieszek, czasowo tylko publikacji o szerokości 30 cm. Każda publikacja tej szerokości dostępna w wersji klasycznej na wałkach może być na życzenie klienta wykonana w oprawie ceramicznej.
Publikacje wydane w formie stylizowanych zwojów możemy wykonać w różnych wersjach językowych według dostarczonego tekstu lub w wolnym tłumaczeniu.
-
Publikacja poświęcona tysięcznej rocznicy koronacji dwóch pierwszych królów Polski.W 2025 roku przypada wyjątkowa, 1000. rocznica koronacji w Archikatedrze Gnieźnieńskiej dwóch pierwszych królów naszego państwa: Bolesława Chrobrego oraz Mieszka II Lamberta. Koronacja Bolesława Chrobrego była jasnym sygnałem dla ówczesnego świata, że młode państwo polskie jest niepodległe i niezależne. Był to początek wzrastania pozycji Polski, na średniowiecznej mapie Europy, która z księstwa przeistoczyła się w królestwo. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd władcom, którzy 1000 lat temu, będąc spadkobiercami Księcia Mieszka I oraz Księżniczki Dobrawy, kontynuowali dzieło politycznego oraz kulturowego umacniania polskiej państwowości.Koronacje te nie byłyby możliwe, gdyby nie szereg ważnych wydarzeń, począwszy od legendarnego założenia Gniezna przez Lecha, poprzez Chrzest Polski, męczeńską śmierć Świętego Wojciecha i powstanie pierwszego arcybiskupstwa, a na Zjeździe Gnieźnieńskim skończywszy.Upamiętnienie wstąpienia na tron Bolesława Chrobrego oraz Mieszka II Lamberta jest wspomnieniem wszystkich tych, którzy skupieni wokół idei rodzącego się państwa polskiego, poświęcali czas, energię, a niekiedy i życie, byśmy dziś byli częścią dumnego grona krajów Europy z wielowiekową tradycją państwowości. Pielęgnowanie pamięci o początkach polskiej państwowości jest naszym obowiązkiem, to również świadectwo roli, jaką Polska odgrywała na świecie przez minione tysiąclecie.Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu znaczenia tych wydarzeń, owocujących założeniem pierwszej dynastii panującej w historii naszego kraju, ustanawia rok 2025 Rokiem Milenium Koronacji Dwóch Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie.
-
Modlitwa Wierzę w Boga, zwana też Credo, jest wyznaniem wiary chrześcijańskiej. Podzielana przez katolików i protestantów, jak i przez prawosławnych, w wersji symbolu Nicejsko-Konstantynopolitańskiego, jest fundamentalnym tekstem chrześcijaństwa. Skład apostolski pojawił się u początków chrześcijaństwa. Apostołowie, napełnieni Duchem Świętym, przekazywali za jego pośrednictwem elementy wiary pierwszych chrześcijan. Symbol apostolski jest wspominany już w pierwszych wiekach, zwłaszcza przez św. Ignacego z Antiochii (I w.) i Tertuliana (II w.).
-
Plansza poświęcona jubileuszom uchwalonym przez Sejm dla roku 2016 jest oryginalną formą wsparcia sejmowej inicjatywy i utrwalenia jej w społecznej pamięci na przyszłe lata. Polski Sejm od roku 2011 uchwala patronów kolejnych lat, co czyni tę tradycję stosunkowo nową. Wprowadzenie tej praktyki miało na celu uhonorowanie ważnych postaci historycznych, wydarzeń, rocznic oraz tematów, które odgrywają istotną rolę w polskiej kulturze, historii i dziedzictwie. Każdego roku Sejm wybiera kilku patronów, których działalność lub dorobek są w szczególny sposób przypominane i celebrowane w różnych inicjatywach oraz wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych w całej Polsce.