O nas
Pergamena - Wydawnictwa w starym stylu to pracownia artystyczna, studio reklamowe i wydawnictwo w jednym.

Ponad dwunastoletnia, pełna pasji i artyzmu działalność edytorska naszego wydawnictwa zaowocowała powstaniem rozpoznawalnej na rynku marki. Produkty nasze cechuje unikatowa stylistyka i wzornictwo oparte na oryginalnych, autorskich koncepcjach inspirowanych doświadczeniami dawnych mistrzów sztuki edytorskiej.

Misją Wydawnictwa jest upowszechnianie wiedzy o polskiej historii i dziedzictwie kulturowym. Pragniemy w słowach i obrazach ukazywać te ludzkie przemyślenia, do których kluczem jest sentencja "Prawdziwie piękne jest to co czyni człowieka lepszym". By zapewnić naszym produktom niepowtarzalność i by nadać im unikatowy charakter, wytwarzamy je głównie metodą rękodzielniczą a umieszczone na nich obrazy i grafiki to autorskie prace artystów.

W wydawnictwach Pergameny pojęcia: mapy, kalendarze, starodruki, dyplomy, pisma i kartki okolicznościowe, zyskały nowe, wyjątkowe znaczenie. By Państwa w tym utwierdzić zachęcamy do zapoznania się z nimi. Niechaj te oryginalne mapy, unikatowe kalendarze czy ekskluzywne dyplomy same przemówią swym kunsztem i urodą. Zapraszamy do zakupy produktów katalogowych i współtworzenie nowych wydawnictw.

Ważnym obszarem naszej działalności jest reklama wizualna i rynek prezentów reklamowych. Produkty Pergameny są sprawdzonym i skutecznym nośnikiem reklamy. Wykorzystując produkty standardowe wydawnictwa lub projektując nowe wykonamy dla Państwa prestiżową, niebanalną reklamę firmy lub ujmujący, osobisty prezent dla bliskiej osoby.