KALENDARZE
Kalendarze Pergameny to edycje wyjątkowe, nadające temu produktowi nowe znaczenie i niejako wyższy wymiar. Wprawdzie nie mają zdolności zatrzymywania czasu, jednak skutecznie zatrzymują na sobie wzrok i uwagę. Zdobią wnętrza unikatową, urzekającą formą i skłaniającą do refleksji treścią.
Grafika kalendarzy drukowana jest na wysokiej klasy papierze ozdobnym o fakturze papieru czerpanego. Dla wzmocnienia i zabezpieczenia arkusza wydruki pokryte są obustronnie specjalnym pergaminatem. Oprawę terminarzy stanowią wsunięte w nitowane rękawy drewniane drążki z ozdobnymi końcówkami, do których specjalnym węzłem przymocowany jest ozdoby sznurek służący zawieszaniu publikacji na ścianie. Boki papieru są efektownie poszarpane niczym dotknięte zębem czasu zwoje starodruków. Na dole kalendarza podwieszona jest pieczęć nawiązująca do tradycji sygnowania tym sposobem ważnych dokumentów. Do transportu publikację zwijamy w praktyczny rulon.
Kalendarze naszego wydawnictwa są oryginalnym i skutecznym nośnikiem reklamy wizualnej. Wykorzystując produkty stokowe lub projektując nowe, wykonamy dla Państwa prestiżową, niebanalną reklamę firmy lub ujmujący, osobisty prezent.
Zapraszamy do obejrzenia naszych kalendarzy w zakładce „z dawnych lat”. Przedstawiamy tam kolekcję kalendarzy z lat minionych niebędącą bezpośrednio w aktualnej ofercie. Pragniemy w ten sposób przedstawić nasz bogaty i oryginalny dorobek wydawniczy.
-
Kalendarz wykonany na zamówienie Urzędu Miasta Malborka. Przykład realizacji kalendarza na indywidualne zamówienie. Stylizacja publikacji nawiązuje do malborskiego zamku.
-
W 2025 r. przypada tysiąclecie koronacji w Gnieźnie dwóch królów Polski, Bolesława Chrobrego oraz jego syna Mieszka II Lamberta. Koronacja pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego odbyła się w katedrze gnieźnieńskiej najprawdopodobniej w Święto Wielkanocne, które przypadło wówczas na 18 kwietnia. Dwa miesiące później Chrobry zmarł i dziedzictwo po nim przejął syn Mieszko II. Uroczystość koronacji odbyła się w tym samym roku w święto Bożego Narodzenia również w Gnieźnie.
-
Stylizowany kalendarz "ziołowy" przypominający słynną maksymę Hipokratesa - Twoje pożywienie powinno być lekarstwem a twoje lekarstwo pożywieniem. Nawiązując do wskazówek żywieniowych Hipokratesa umieściliśmy na planszy opis ważniejszych ziół leczniczych wraz ich ilustracjami i rysunkami Leonarda da Vinci z ok. 1490 roku. Główną ilustracją jest człowiek witruwiański. Dzieło stanowi rewizję koncepcji Witruwiusza na temat proporcji ludzkiego ciała. Człowiek witruwiański jest najbardziej znanym rysunkiem Leonarda, uchodzi za symbol łączenia sztuki z nauką.